انجمن ها » علم و فرهنگ » کتاب » چرا کتاب نمی خوانیم؟

بهترین جواب انتخاب شده
تاپیک با شناسه ۱۳۲، حاوی ۱۰ ارسال
m
@mostafads
میزان تحصیلات: ليسانس
امتیاز کاربری: ۱۸۲۴۸
چرا کتاب نمی خوانیم و نمی توانیم خود را با مسائل روز دنیا تطبیق بدهیم - آیا فضای مجازی در ایران باعث بی علاقه شدم مردم به کتاب خواندن شده است یا مشکلات مختلفی که بر دوس آنان تحمیل می شود انسان ها را از آگاه شدن دور کرده است
ارسال شده در ۱۴۰۱/۰۶/۱۶، ساعت ۰۸:۵۲ نقل‌قول گزارش بالا
علی احمدی
@BABAKHADESEH
میزان تحصیلات: فوق ديپلم
شغل: فروشگاه دار اینترنتی ، ویراستار و مولف
امتیاز کاربری: ۱۳۵۷۴
با احترام به اختلاف نظرات اما یکه خوردم از پاسخ ها . فضای مجازی سبب کاهش مطالعه می شود ؟؟؟ قاطعانه به حضورتان عارضم اصلا چنین چیزی نیست مگر در سنین نوجوانی و رو به رشد که باز هم به دلایلی نظیر برگزاری کلاسهای آموزشی و درسی تا حدودی در این عزیزان هم عامل نیست . از طرفی میزان بسیار بسیار بالایی از این فضا خودش مطالعه پراکنده و البته مفید محسوب می گردد . تمامی جملات الهام بخش یا حکیمانه یا هنری و یا علمی برگرفته از کتب مربوطه می باشند . در کانال ها و گروه هایی که اختصاص به این مهم دارند حتی بهتر از مطالعه شخصی پاسخگو بوده است و نهایتا این عادت خوبی نیست که گریبان گیر ما ایرانی ها شده که مرتبا تنبلی ، ناامیدی ، افسارگسیختگی خانواده ، سانسور زننده سیاسی و علمی ، فیلترینگ های غیر عقلایی ، فشار کمر شکن اقتصادی و فرو رفتن در قعر خرافات حالا به هر نامی و بیکاری و هزاران معضل وحشتناک دیگر را که بیش از صد در صد عامل عدم تمایل به مطالعه می باشند را ندید می گیریم و همواره توی سر تکنولوژی می کوبیم . به عنوان یک عضو کوچکی که هم مولف کتب بسیاری هستم و هم در این مهم بسیار کاویدم به شما اطمینان می دهم دلیلش بسیار فراتر از حتی معضلاتی است ه عرض نمودم اما به هر ترتیب فناوری به هیچ وجه دارای بار زیان نیست حالا در مورد مطالعه که حتی اگر استفاده نابجا هم بکنند باز هم ناخواسته در مطالعه افکار و تیوری های دیگران شریک می شوند . مصدر جعلی تعارف کردن را دور اندازیم و راحت بگوییم چرا ما نمی خوانیم ؟؟؟چون همه عمر برایمان خوانده اند و شنونده بودیم . ما دنبال حقیقت نیستیم که بخوانیم دنبال اسطوره هستیم بنابراین باید برایمان بخوانند .این نکته را هم اضافه کنم که عمر فضای مجازی در ایران به ۲۰ سال نمی رسد و عمر مفید آن به ۱۵ سال نمی رسد و عمر قوام و جا افتادگی آن به ده سال نمی رسد قرن هاست که با مطالعه قهریم طبق آمار در سال ۸۰ و آمار دیگر در سال ۱۴۰۰ سطح مطالعه نه درصد هم افزایش یافته است . شما اگر سری بزنید اروپای شرقی یا همین ژاپن قطعاً این سوال برایتان پیش می آید که آنچه که در ایران استفاده کردیم چه بوده است زمانی که اینترنت در این کشورها ببینید ما از زمانی که خودمان را مقدس دانستیم و سرآمد مردم جهان همان روز میل به مطالعه را در کنار جنازه خرد و فهم تشییع کردیم ما برای صدها سال است که با مطالعه قهر هستیم با علم دشمنی کرده ایم . پیشرفت و فناوری را به باد تمسخر گرفته ایم و در نهایت به یک تنبلی کشنده گرفتار شدیم در همه ابعاد . وقتی من خودم را برتر و سعادتمند بدانم دیگر مطالعه به کار نمی آید به امید روزی که از توهم دانستن دست برداریم و با جهان، فهم، خرد و علم آشتی کنیم زیاده گویی صفت اهل قلم است چون گفتنی های خود را در سکوت می نویسند .
پوزش فراوان خواهم و بدرود .. شاگردتان بابک حادثه
ارسال شده در ۱۴۰۱/۰۶/۱۹، ساعت ۰۴:۱۲ نقل‌قول گزارش بالا
امتیاز کاربری: ۱۰۰۰۰۰۴۸
سعی کن بازم بخونی - کتاب راهنمکا و مرجع تمام زندگی است - همه آگاهی ها در کتاب است و کتاب سند مطمئنی برای ادامه زندگی است

تستتتت
ارسال شده در ۱۴۰۱/۰۶/۱۸، ساعت ۱۵:۵۰ نقل‌قول گزارش بالا
خب فضای مجازی هم بی تاثیر نیست
اومدن کتاب های صوتی هم باعث شده بیشتر مردم تو ترافیک‌ تو صف اتوبوس تو مترو گوش میدن راحتتره کتاب دست بگیرن
گرون شدن کتاب یکی از دلایل دیگه است
خودم دوسالی میشه کتاب های PDFدانلود میکنم میخونم
و کتاب های صوتی هم گوش میدم

تست ۳
ارسال شده در ۱۴۰۱/۰۶/۱۸، ساعت ۱۵:۴۸ نقل‌قول گزارش بالا
من قبلا کتاب میخوندم تا پارسال

تست تست ۲
ارسال شده در ۱۴۰۱/۰۶/۱۸، ساعت ۱۵:۴۶ نقل‌قول گزارش بالا
یکی از مهمترین عوامل کتاب نخواندن بستر فضای مجازی است که دامن گیر جوانان و عموم شده است

تست
ارسال شده در ۱۴۰۱/۰۶/۱۸، ساعت ۱۵:۴۵ نقل‌قول گزارش بالا
میزان تحصیلات: فوق ديپلم
امتیاز کاربری: ۲۳۶۸۹۱
خب فضای مجازی هم بی تاثیر نیست
اومدن کتاب های صوتی هم باعث شده بیشتر مردم تو ترافیک‌ تو صف اتوبوس تو مترو گوش میدن راحتتره کتاب دست بگیرن
گرون شدن کتاب یکی از دلایل دیگه است
خودم دوسالی میشه کتاب های PDFدانلود میکنم میخونم
و کتاب های صوتی هم گوش میدم
ارسال شده در ۱۴۰۱/۰۶/۱۸، ساعت ۱۵:۰۴ نقل‌قول گزارش بالا
m
@mostafads
سعی کن بازم بخونی - کتاب راهنمکا و مرجع تمام زندگی است - همه آگاهی ها در کتاب است و کتاب سند مطمئنی برای ادامه زندگی است
ارسال شده در ۱۴۰۱/۰۶/۱۷، ساعت ۱۰:۴۳ نقل‌قول گزارش بالا
elina_banoo
@elinabanooo
امتیاز کاربری: ۳۱۸۲
من قبلا کتاب میخوندم تا پارسال
ارسال شده در ۱۴۰۱/۰۶/۱۷، ساعت ۰۹:۰۴ نقل‌قول گزارش بالا
m
@mostafads
یکی از مهمترین عوامل کتاب نخواندن بستر فضای مجازی است که دامن گیر جوانان و عموم شده است
ارسال شده در ۱۴۰۱/۰۶/۱۶، ساعت ۰۸:۵۳ نقل‌قول گزارش بالا
رجوع به :