فاطمه
۶۲۱ پست
۶ دنبال‌کننده
۳,۱۲۴ امتیاز
زن، متاهل
۱۳۵۸/۰۱/۰۱
فوق ليسانس
خانه داری
دین اسلام
ايران، تهران
زندگی با همسر
سیگار نميکشم
گرایش سیاسی راست
قران جدول ورزش تدریس

تصاویر اخیر

بازنشر کرده است.
حضرت علی امیرالمومنین علیه السلام:
به خدا سوگند! اگر هفت اقليم را بر من ببخشند تا
پوست جوى را به ناحقّ از دهان مورچه‌اى بگيرم
اين كار را نخواهم كرد.
بازنشر کرده است.
امام علی (علیه السلام) :
بزرگترین حسرت در روز قیامت، نصیب کسی است که مالی را از راه نافرمانی خداوند به دست آورد و وارثان او آن را در راه طاعت خداوند انفاق کنند و به‌خاطر آن وارد بهشت شوند؛ حال آنکه خود او به‌خاطر آن مال حرام وارد جهنّم می‌گردد.
بازنشر کرده است.
وَ قالَ الَّذينَ اتَّبَعُوا لَوْ أَنَّ لَنا كَرَّةً فَنَتَبَرَّأَ مِنْهُمْ كَما تَبَرَّؤُا مِنَّا كَذلِكَ يُريهِمُ اللهُ أَعْمالَهُمْ حَسَراتٍ عَلَيْهِمْ وَ ما هُمْ بِخارِجينَ مِنَ النَّارِ

پيروان مى‌گويند: «كاش بار ديگر به دنيا بر مى‌گشتيم تا از آنها ( پيشوايان گمراه) بيزارى جوييم،آن چنانكه آنان از ما بيزارى جستند!» خداوند اين چنين اعمال آنها را به صورتى حسرت‌آور به آنان نشان مى‌دهد؛ ‌و از آتش دوزخ، هرگز خارج نخواهند شد.
167 بقره
امام صادق علیه السلام در تفسیر این ایه می فرماید :
شخصی است که اموال خود را در راه طاعت خداوند از روی بخل انفاق نمی‌کند تا اینکه می‌میرد و آن را برای وارثانی که در راه طاعت خداوند یا معصیت او، آن را مصرف می‌کنند، بر جای می‌گذارد. پس اگر وارث، آن مال را در راه طاعت خداوند مصرف کند، آن شخص اموالش را در ترازوی اعمال دیگران می‌بیند و با حسرت به آن می‌نگرد.چرا که آن اموال برای او بوده است و اگر وارث، آن را در راه معصیت خداوند به کار بندد، در واقع این اوست که وارث را با مال خویش تقویت کرده تا به معصیت خداوند بپردازد
بازنشر کرده است.
بازنشر کرده است.
بازنشر کرده است.
مشاهده ۳ دیدگاه ارسالی ...
 • آرش ( گروه لاله های سرخ )

  ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ✿✿✿✿✿✿ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ
  دل را اگر از حسین (ع) بگیرم چه کنم
  بی عشق حسین (ع) اگر بمیرم چه کنم
  فردا که کسی را به کسی کاری نیست
  دامان حسین(ع) اگر نگیرم چه کنم
  ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ✿✿✿✿✿✿ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ
  عزاداری هاتون مورد قبول درگاه حق
  ما را هم دعا فرمایید

 • فاطمه

  ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ✿✿✿✿✿✿ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ
  دل را اگر از حسین (ع) بگیرم چه کنم
  بی عشق حسین (ع) اگر بمیرم چه کنم
  فردا که کسی را به کسی کاری نیست
  دامان حسین(ع) اگر نگیرم چه کنم
  ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ✿✿✿✿✿✿ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ
  عزاداری هاتون مورد قبول درگاه حق
  ما را هم دعا فرمایید


  محتاج دعاییم همیشه

بازنشر کرده است.
شهادت مى‏دهم که تویى امیر مؤمنان آن حقّى که قرآن به‏ ولایتت گویا شد، و رسول خدا در این زمینه براى تو از امّتت پیمان گرفت، و شهادت مى‏دهم که تو و عمو و برادرت کسانى هستید که با خدا با جانهایتان معامله کردید.

فرازی از زیارت غدیریه
بازنشر کرده است.
در هر روز این دهه این تهلیلات را که از امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) با ثواب بسیار روایت شده بخوان؛ و اگر روزی «ده مرتبه» بخوانی بهتر است:

لَا إِلٰهَ إِلّا اللّٰهُ عَدَدَ اللَّیالِی وَالدُّهُورِ، لَاإِلٰهَ إِلّا اللّٰهُ عَدَدَ أَمْواجِ الْبُحُورِ، لَا إِلٰهَ إِلّا اللّٰهُ وَ رَحْمَتُهُ خَیْرٌ مِمّا یَجْمَعُونَ، لَاإِلٰهَ إِلّا اللّٰهُ عَدَدَ الشَّوْکِ وَالشَّجَرِ، لَا إِلٰهَ إِلّا اللّٰهُ عَدَدَ الشَّعْرِ وَالْوَبَرِ، لَاإِلٰهَ إِلّا اللّٰهُ عَدَدَ الْحَجَرِ وَالْمَدَرِ، لَاإِلٰهَ إِلّا اللّٰهُ عَدَدَ لَمْحِ الْعُیُونِ، لَاإِلٰهَ إِلّا اللّٰهُ فِی اللَّیْلِ إِذا عَسْعَسَ، وَالصُّبْحِ إِذا تَنَفَّسَ، لَا إِلٰهَ إِلّا اللّٰهُ عَدَدَ الرِّیاحِ فِی الْبَرارِی وَالصُّخُورِ، لَاإِلٰهَ إِلّا اللّٰهُ مِنَ الْیَوْمِ إِلیٰ یَوْمِ یُنْفَخُ فِی الصُّورِ.

معبودی جز خدا نیست به شمار شب‌ها و روزگاران، معبودی جز خدا نیست به شمار امواج دریاها، معبودی جز خدا نیست و رحمت او از آنچه گرد می‌آورند بهتر است، معبودی جز خدا نیست، به شمار خارها و درختان، معبودی جز خدا نیست به شمارموها وکرک‌ها، معبودی جزخدا نیست
مشاهده ۴ دیدگاه ارسالی ...
بازنشر کرده است.
از روز اول تا عصر روز عرفه به دنبال نماز صبح و پیش از مغرب این دعا را که شیخ مفید و سید از امام صادق (علیه‌السلام) روایت کرده‌اند بخوان:

اللّٰهُمَّ هٰذِهِ الْأَیَّامُ الَّتِی فَضَّلْتَها عَلَی الْأَیَّامِ وَشَرَّفْتَها وَ قَدْ بَلَّغْتَنِیها بِمَنِّکَ وَرَحْمَتِکَ فَأَنْزِلْ عَلَیْنا مِنْ بَرَکاتِکَ، وَأَوْسِعْ عَلَیْنا فِیها مِنْ نَعْمائِکَ.

خدایا، این روزها روزهایی است که بر سایر روزها برتری و برجستگی‌اش دادی و به مهرورزی و رحمتت مرا به آن‌ها رساندی، برکاتت را بر ما فرو فرست و از نعمت‌هایت در این روزها بر ما وسعت ده.

اللّٰهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَیٰ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَأَنْ تَهْدِیَنا فِیها لِسَبِیلِ الْهُدیٰ وَالْعَفافِ وَالْغِنیٰ وَالْعَمَلِ فِیها بِما تُحِبُّ وَتَرْضیٰ.

خدایا از تو می‌خواهم بر محمّد و خاندان محمّد درود فرستی و ما را در این روزها به راه هدایت و پاک‌دامنی و بی‌نیازی و عمل در آن‌ها به آنچه می‌پسندی و خشنود می‌شوی هدایت کنی،

بقیه در نظرات
مشاهده ۵ دیدگاه ارسالی ...
 • فاطمه

  اللّٰهُمَّ یَا عالِمَ الْخَفِیَّاتِ، یَا راحِمَ الْعَبَراتِ، یَا مُجِیبَ الدَّعَواتِ، یَا رَبَّ الْأَرَضِینَ وَالسَّماواتِ، یَا مَنْ لَاتَتَشابَهُ عَلَیْهِ الْأَصْواتُ، صَلِّ عَلَیٰ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَاجْعَلْنا فِیها مِنْ عُتَقائِکَ وَطُلَقائِکَ مِنَ النَّارِ، وَ الْفائِزِینَ بِجَنَّتِکَ وَ النَّاجِینَ بِرَحْمَتِکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ، وَصَلَّی اللّٰهُ عَلَیٰ سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَآلِهِ أَجْمَعِینَ.

  خدایا ای دانای نهان، ای رحم‌کننده به اشک‌های روان، ای اجابت‌کننده دعاها، ای پروردگار زمین‌ها و آسمان‌ها، ای آن‌که صداها بر او اشتباه نشود، بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست و ما را در این روزها از آزادشدگان و رهاشده‌های از آتش و رسیدگان به بهشت و از نجات‌یافتگان قرار ده، به مهربانی‌ات ای مهربان‌ترین مهربانان و درود خدا بر آقایمان محمّد و همه اهل‌بیتش.

بازنشر کرده است.
خانه پرمهر پدری
طبر خراسان شمالی
مشاهده ۴ دیدگاه ارسالی ...
بازنشر کرده است.
نمایی از کوچه باغی در روستای زیبای طبر
خراسان شمالی
بازنشر کرده است.
نمایی زیبا از کوچه پس کوچه های روستای طبر از توابع خراسان شمالی
بازنشر کرده است.
بازنشر کرده است.
در يك روز، به قدر يك سال نگران و غمگين نباش؛ كه در هر روز غم همان روز تو را كافى است. اگر يك سال از عمرت مانده باشد، خداوند عزّوجلّ از پس هر روز، روزىِ تازه ‏ات را خواهد داد، و اگر يك سال از عمرت نمانده باشد. پس چرا غم و اندوهِ زمانى را مى‏خورى كه از آنِ تو نيست؟!

حکمت 379 نهج البلاغه
بازنشر کرده است.
⭕فرازی از دعای ابوحمزه

🔹اَللّـهُمَّ اِنّي كُلَّما قُلْتُ قَدْ تَهَياْتُ وَتَعَبَّاْتُ وَقُمْتُ لِلصَّلوةِ بَينَ يدَيكَ وَناجَيتُكَ
اَلْقَيتَ عَلَي نُعاساً اِذا اَنـَا صَلَّيتُ وَسَلَبْتَنِى مُناجاتَكَ إِذا أَنَا ناجَيْتُ
مالِى كُلَّما قُلْتُ قَدْ صَلُحَتْ سَرِيرَتِى وَقَرُبَ مِنْ مَجالِسِ التَّوَّابِينَ مَجْلِسِى
عَرَضَتْ لِى بَلِيَّةٌ أَزالَتْ قَدَمِى
وَحالَتْ بَيْنِى وَبَيْنَ خِدْمَتِكَ

🔸خدایا هرگاه گفتم مهیا و آماده شدم و در پیشگاهت به نماز ایستادم و با تو مناجات کردم
چُرتی بر من افکندی آنگاه که وارد نماز شدم و حال راز و نیاز را از من گرفتی
مرا چه شده؟!
هرگاه گفتم خلوتم شایسته شد و جایگاهم به جایگاه توبه‌کنندگان نزدیک گشته
برایم گرفتاری پیش آمد ، بر اثر آن گرفتاری پایم لغزید و میان من و خدمت به تو مانع شد.